Uchwyty oscylacyjne, amortyzatory ROSTA i wibroizolatory
Uchwyty oscylacyjne ROSTA to rodzaj elementów gumowych, które stosuje się w różnego rodzaju maszynach i urządzeniach do tłumienia drgań i wibracji. Są one bardzo skuteczne w redukowaniu hałasu oraz zmniejszaniu zużycia mechanicznego maszyn i narzędzi.
Uchwyty oscylacyjne ROSTA produkowane są w różnych wariantach i rozmiarach, aby umożliwić ich zastosowanie w różnych aplikacjach. Ich konstrukcja opiera się na zasadzie tłumienia drgań przez gumę, która absorbuje energię drgań i redukuje ich amplitudę.
Znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym, chemicznym, energetycznym, a także w urządzeniach laboratoryjnych, medycznych i w transporcie. Ich zaletami są wysoka skuteczność w redukcji drgań, łatwość montażu i demontażu oraz możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta.
Elementy zawieszeń silników i zgarniaczy ograniczają wielokrotnie zużycie pasków transmisyjnych, taśm oraz elementów silnika. Czas serwisowania jest znacznie krótszy. W ofercie posiadamy też amortyzatory metalowo-gumowe.
Uchwyty oscylacyjne – zastosowanie:
- przetwórstwo spożywcze,
- przemysł wydobywczy: kruszyw, węgla, minerałów,
- przemysł chemiczny,
- przemysł farmaceutyczny,
- przemysł metalurgiczny,
- prefabrykacja betonu.
Amortyzatory ROSTA – przeznaczenie:
- napędy maszyn wibracyjnych, (przesiewacze, przenośniki, kalibrowniki, stoły wibracyjne, filtry, wybieraki, silosy, kruszarki),
- wsporniki elastyczne przenośników, przesiewaczy, kalibrowników, separatorów oraz stołów wibracyjnych (nawet do 40 T), (amortyzacja i przeniesienie drgań),
- ramiona oscylacyjne oraz głowice napędowe przenośników z napędem mimośrodowym,
- elastyczne mocowanie silników elektrycznych oraz spalinowych pełniące funkcję napinania pasków, przenoszących napęd oraz amortyzację drgań silnika,
- elastyczne zgarniacze pasów transportowych,
- wibroizolacja drgań maszyn i układów przemysłowych,
- amortyzacja uderzeń np. w przemyśle drzewnym, węgla kamiennego oraz kruszyw,
- napinanie pasów i łańcuchów w układach rozdziału napędu,
- elastyczne dociskanie elementów ruchomych (np. mocowanie mieszadła, dociskanie płyt drewnianych, mocowanie elementów wykonawczych w pojazdach drogowych).